Judo Legia Cup to flagowy turniej sekcji judo Legii Warszawa, który w 2019 roku zostanie zorganizowany po raz 4!

Przez dwa dni walki toczyć się będą aż na ośmiu matach, a na listach startowych przewidujemy ponad 1000 zawodników z całej Polski i zagranicy. Dodatkowo w turnieju rywalizować będą również dorośli – mastersi i amatorzy.

Wszystkie dotychczasowe edycje udało się rozegrać bardzo szybko i sprawnie. Uczestnicy byli dokładnie podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe, które zostały dobrze rozplanowane, co maksymalnie skracało czas od momentu wejścia na halę do jej opuszczenia. W ocenie trenerów i uczestników biorących udział w zawodach wypadamy świetnie. Gratulacje od tak wielu osób już podczas turnieju są dla nas wielką radością i satysfakcją oraz motywacją do kolejnych wyzwań.

Należy jednak zawsze pamiętać, że tak sprawna organizacja Judo Legia Cup, jest możliwa tylko dzięki tytanicznej pracy i oddaniu się bez reszty pracowników i trenerów klubowych, członków sekcji masters, a nade wszystko rodziców najmłodszych zawodników i samych zawodników. To ich zaangażowanie i praca do późnych godzin nocnych, a następnie pomoc od wczesnego ranka, pozwala przygotować halę, ogarnąć całą logistykę wydarzenia i od początku do końca przejść przez całe zawody szybko i profesjonalnie. – mówi Prezes Zarządu Judo Legia Warszawa Krzysztof Wiłkomirski.

W roku 2018 przekroczyliśmy barierę tysiąca uczestników, biorąc pod uwagę tylko rywalizację dzieci, choć w tym samym czasie odbywały się inne zawody judo dla małych judoków nawet w samej Warszawie. I choć bardzo nas cieszy ta liczba oraz fakt, że każdego kolejnego roku pobijamy rekord, to nie one są dla nas priorytetem.

Dla nas najważniejsza jest sprawność przeprowadzenia turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Staramy się zaplanować i przeprowadzić imprezę tak, aby rodzice i dzieci przyjeżdżali na halę na możliwie jak najkrótszy czas i resztę dnia mogli spędzić na innych aktywnościach. Szybka rejestracja i waga, rozgrzewka, walki oraz – zaraz po zakończeniu rywalizacji – ceremonia wręczenia nagród. Na uwagę zasługuje również fakt, że pomimo tak ogromnej liczy uczestników nie odnotowaliśmy ani jednej kontuzji, szczególnie, że na bezpieczeństwo zwracamy ogromną uwagę.

Judo Legia Cup wyróżnia fakt, że organizujemy je również z podziałem na poziom zaawansowania. Rywalizacja rówieśników nawet z tej samej kategorii wagowej, ale tych co dopiero zaczynają przygodę z judo i tych trenujących już długo, mija się z celem i może jedynie zniechęcić do uprawiania naszej dyscypliny. Podczas zawodów dbamy o maksymalny komfort tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rywalizacją na macie.

Wzorem lat ubiegłych przeprowadzimy zawody dla zawodników masters i amatorów Judo Legia Cup, podczas których rolę się odwracają i to dzieci dopingują swoich rodziców oraz trenerów. To coś wyjątkowego i potwierdza się stwierdzenie, że judo to sport dla całej rodziny, który wciąga na całe życie. – podsumowuje Krzysztof Wiłkomirski.